livePhone
خرید تیرچه در کرج

خرید تیرچه در کرج

یکی از مصالح مهم و حیاتی ساختمانی تیرچه است، شما با استفاده از تیرچه در سقف ساختمان خود میتوانید با یک تیر چند نشان بزنید، آن چند نشان به صرفه بودن اقتصادی، مقاومت بالا و بسیاری از مزایای دیگر است. پس اگر در کرج ساکن هستید یا در این مکان قصد ساخت و ساز دارید نگران نباشید، تیرچه پایدار انواع تیرچه را با قیمتی مناسب در اختیار شما قرار میدهدمراحل خرید تیرچه مراحل خرید تیرچه


:توضیحات

خرید تیرچه در کرج

یکی از مصالح مهم و حیاتی ساختمانی تیرچه است. این قطعه به شکل مثلث و گاهی به صورت چهار وجهی تولید شده و در کف و سقف سازه‌های ساختمانی استفاده می‌شود. شما با استفاده از تیرچه می‌توانید با یک تیر چند نشان بزنید، آن چند نشان به صرفه بودن اقتصادی، مقاومت بالا و بسیاری از مزایای دیگر است. پس اگر در کرج ساکن هستید یا در این مکان قصد ساخت و ساز دارید، نگران نباشید، تیرچه پایدار انواع تیرچه را با قیمتی مناسب در اختیار شما قرار میدهد.

توضیحات:

 تیرچه بتنی

 تیرچه بتنی قطعه‌ای پیش ساخته است که از دو جز اصلی میلگرد و بتن تشکیل می‌شود. برای ساخت آن، بلوک‌ها تحت عنوان قالب بین تیرچه‌ها قرار گرفته و با بتنی که آن را پوشش می‌دهد، مقطعی T شکل ایجاد می‌کنند. قطر میلگرد‌های مهارکننده حداقل 6 میلی‌متر، قطر میلگرد‌های فشاری و کششی حداقل 8 میلی‌متر و ضخامت بتن پوششی 40 میلی‌متر در نظر گرفته می‌شود. ابعاد و اندازه تیرچه را بار وارده بر سقف، فاصله در نظر گرفته شده برای تیرچه‌ها و دهانه سقف تعیین می‌کند. تیرچه‌های بتنی در کل به دو دسته تقسیم می‌شوند، تیرچه پیش تنبیده و تیرچه خرپایی که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

تیرچه پیش تنیده

 تیرچه پیش تنیده یکی از مصالح پرکاربرد است. برای تهیه این محصول، میلگرد و بتن را با یکدیگر ترکیب می‌کنند تا از خاصیت شکنندگی و ترک خوردن بتن کاسته شود. انجام این کار باعث افزایش آستانه تحمل و باربری تیرچه نیز خواهد شد. شیوه تولید آن‌هم به این شکل است که سیم‌های فولادی به قطر 5 میلی‌متر را کشیده و پس از جای‌گذاری آن عملیات بتن‌ریزی بر آن آغاز می‌شود. در مرحله آخر و پس از گیرش بتن کابل‌های فولادی را آزاد می‌کنند. معمولا تیرچه پیش تنیده در کارخانه‌های مجهز ساخته می‌شود.

 • ویژگی‌های تیرچه پیش تنیده
 • ارتفاع پاشنه حداقل 4 سانتی‌متر
 • عرض بال تحتانی حداقل 10 سانتی‌متر
 • ارتفاع تیرچه 13 تا 17 سانتی‌متر
 • مقاومت فشاری ۲۸ روزه  حداقل ۳۵۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع

تیرچه خرپایی

 تیرچه خرپایی از میلگردها (که به شکل زیگزاگی و طولی قرار می‌گیرند) و بتن تشکیل شده است، ابعاد و وزن  این سازه بستگی به میزان باری دارد که باید تحمل کند. لازم به ذکر است که میلگردهای زیگراگی دارای سایز 6 الی 8 است و میلگردهای زیگزاگی سایز 8 الی 16 را شامل می‌شود. آرماتور کششی، آرماتور عرضی، آرماتور بالایی، بتن پاشنه تیرچه، آرماتور تقویتی، آرماتور کمکی اتصال نیز اجزای تشکل دهنده آن هستند.

 مزایای استفاده از تیرچه بتنی

 • بی‌نیاز بودن به نیروهای متخصص در فرآیند ساخت و نصب
 • برخوردار بودن از مقاومت بالا در برابر باد و زلزله
 • کاهش پیدا کردن مصرف بتن به دلیل استفاده از بلوک توخالی
 • عایق در برابر صدا
 • جابجایی آسان به دلیل وزن کم
 • کاهش هزینه‌ها
 • افزایش سرعت نصب

ناگفته نماند تیرچه بتنی همانند سایر محصولات در کنار مزایا، معایبی نیز دارد. این معایب شامل نیاز به صرف هزینه اضافی برای محافظت از عضو کششی در برابر رطوبت، زنگ‌زدگی و افت کیفیت به علت قرار گرفتن در معرض رطوبت و انقباض و انبساط در اثر تغییرات دما می‌شود

 بارگذاری تیرچه بتنی به چه صورت انجام می‌شود؟

 بارگذاری تیرچه بتنی در سه مرحله‌ی اصلی انجام می‌شود که آن سه مرحله به صورت ذیل می‌باشد:

 1. در مرحله اول تیرچه تنها بار خود را در هنگام حمل و نقل تحمل می‌کند.
 2. مرحله دوم تیرچه‌ها بار مرده ناشی از اجزای سقف مثل بلوک و تیرچه را تحمل می‌کنند.
 3. مرحله سوم تکیه‌گاه ها برداشت می‌شود و تیرچه وظیفه دارد که بار زنده و مرده سقف را تحمل کند.

 تیرچه کرومیت

 تیرچه کرومیت نیز مانند تیرچه بتنی یک قطعه‌ی پیش ساخته است، بال تحتانی در تیرچه کرومیت از یک تسمه 3 یا 4 میل و بال فوقانی آن از یک تسمه و دو میلگرد ساخته شده است. دو بال نام برده یعنی بال تحتانی و فوقانی توسط میلگردهای خم شده به یک دیگر متصل می‌شوند. این قطعات معمولا با ابعاد 10*2 یا 12*2 و در فواصل 16 اینچ استفاده می‌شوند که می‌توان فواصل آن را تا 24 اینچ هم در نظر گرفت. در خانه‌های قدیمی‌تر، از تیرچه‌های ضخیم‌تر استفاده می‌شود.

 تیرچه کرومیت از سه جز اصلی تشکیل می‌شود که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم.

بال فوقانی

 این قسمت از تیرچه در داخل بتن پوششی قرار می‌گیرد و لازم به ذکر است که این بخش به صورت جداگانه از دو قسمت نبشی و تسمه تشکیل شده است. وظیفه‌ی بال فوقانی تحمل وزن تیرچه هنگام حمل و نقل و وزن مرده‌ی ساختمان در مرحله‌ی اول و دوم و تحمل وزن زنده و مرده سقف در مرحله‌ی سوم است.

 بال تحتانی

 تقریبا اولین جز سازنده‌ی تیرچه کرومیت بال تحتانی است که از ورق‌ برش خورده به دست می‌آید. حداقل عرض در نظر گرفته شده برای این تسمه فولادی 8 سانتی‌متر است. بال تحتانی عضوی کششی است و بارهای وارده را در سه مرحله تحمل می‌کند.

 • در مرحله اول این قسمت وظیفه‌ی تحمل نیروهای وارده ناشی از لنگر خمشی وزن تیرچه را بر عهده دارد.
 • در مرحله دوم بال تحتانی باید نیروی کششی ناشی از وزن مرده‌ی سقف را تحمل کند.
 • در مرحله پایانی که مرحله بهره برداری نیز نام دارد، وظیفه‌ی بال تحتانی تحمل لنگر ناشی از بارهای وارده است.

 اعضای قطری

 این قسمت از تیرچه کرومیت به عنوان عضوی مورب عمل کرده و به اعضای کششی برای تحمل بارها کمک می‌کند. این عضو از میلگرد تشکیل شده است.

چرا باید از تیرچه کرومیت استفاده کنیم؟

 تیرچه کرومیت دارای مزیت‌های زیادی است که در این بخش به‌ آن می‌پردازیم.

 • به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی به دلیل فاصله‌ی زیاد بین هرتیرچه نسبت به تیرچه بتنی
 • امکان بتن‌ریزی چند سقف به صورت همزمان
 • کاهش و صرفه‌جویی در مصرف بتن

 تیرچه صنعتی

 آخرین نوع از تیرچه که می‌خواهیم به توضیح آن بپردازیم تیرچه صنعتی است، امروزه این سازه یکی از پرکاربردترین‌ها در صنعت ساختمان سازی کشور محسوب می‌شوند. به تیرچه‌ای که خرپای آن به روش نقطه جوش به یکدیگر متصل شود را تیرچه صنعتی می‌گویند. این تیرچه از لحاظ شکل ظاهری به دو صورت چهار وجهی یا مثلثی می‌باشد، لازم به ذکر است که اجزای تیرچه صنعتی توسط لولا به یکدیگر متصل می‌شوند. هدف اصلی برای استفاده از این نوع تیرچه استحکام سازی در سقف و ستون است، شکل قرارگیری آن‌ها در سقف نیز به صورتی است که بلوک‌ها به صورت غالب بتنی بر روی تیرچه ها قرار می‌گیرد و شکلی  T شکل را به وجود می‌آورد.

مزایای تیرچه صنعتی

 • سرعت تولید بالا نسبت به انواع تیرچه‌های سنتی
 • افزایش مقاومت سقف سازه
 • انجام شدن فرآیند کنترل کیفی در مراحل تولید توسط افراد متخصص
 • کاهش وزن نهایی سازه‌ی تولید شده که به دنبال آن کاهش هزینه را برای شما در پی دارد
 • اجرای آسان

خرید تیرچه در کرج

همه ما برای ساختن یک سازه جدید معیار‌های زیادی را در نظر می‌گیریم. از توانمندی مهندس اجرایی و دستمزد او گرفته تا کیفیت ملات و آجر و سرعت اجرا. اما شاید حواسمان نباشد که برای کاهش خطرات احتمالی و استحکام سازه، باید در خرید تیرچه مرغوب نیز دقت کافی داشته باشیم. این در شرایطی است که خیلی از افراد سودجو، تیرچه‌های غیر استاندارد را به‌صورت غیر مجاز تولید و با قیمت کم‌تری روانه بازار می‌کنند. اگر در شهر کرج زندگی می‌کنید و قصد ساخت و ساز در این منطقه را دارید، ما در تیرچه پایدار، انواع تیرچه استاندارد با کیفیت بالا و قیمت مناسب را در اختیار شما قرار می‌دهیم. برای ثبت سفارش با شماره 02122870976 تماس حاصل نمایید.