livePhone
خرید تیرچه در تهران

خرید تیرچه در تهران

تیرچه، ساختاری در صنعت ساخت و ساز است که به پیمانکاران امکان بررسی، مدیریت و ثبت پروژه ها را در هر مرحله می دهد. تیرچه ها در واقع یکی از مهم ترین عناصر تکیه گاه سقف و کف و پوشش ساختمان ها هستند. اصولاً تیرچه های ساخته شده از چوب، فولاد یا بتن مسلح برای تحمل وزن دیوار به موازات یکدیگر قرار می گیرند. همچنین به منظور افزایش سرعت ساخت و ارتقای کیفیت کار، تیرچه هایی به صورت پیش ساخته وجود دارد که از آرماتور و بتن ساخته شده و بیشتر برای سقف استفاده می شود. پس اگر ساکن تهران هستید و یا قصد ساخت و ساز در این منطقه را دارید، نگران نباشید، تیرچه پایدار با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می دهیم.:توضیحات

تیرچه، ساختاری در صنعت ساخت و ساز است که به پیمانکاران امکان بررسی، مدیریت و ثبت پروژه ها را در هر مرحله می دهد. تیرچه ها در واقع یکی از مهم ترین عناصر تکیه گاه سقف و کف و پوشش ساختمان ها هستند. اصولاً تیرچه های ساخته شده از چوب، فولاد یا بتن مسلح برای تحمل وزن دیوار به موازات یکدیگر قرار می گیرند. همچنین به منظور افزایش سرعت ساخت و ارتقای کیفیت کار، تیرچه هایی به صورت پیش ساخته وجود دارد که از آرماتور و بتن ساخته شده و بیشتر برای سقف استفاده می شود.
پس اگر ساکن تهران هستید و یا قصد ساخت و ساز در این منطقه را دارید، نگران نباشید، تیرچه پایدار با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می دهیم.

تیرچه چیست؟ 


تیرچه یکی از قطعات بتنی پیش ساخته با آرماتورهای بتنی و فولادی است. ستون های سیمانی با قرار گرفتن در بین تیرچه ها به صورت قالب و با پوشش سیمان تشکیل یک مقطع T شکل را می دهند. به طور کلی تیرچه ها از دو نوع خرپایی و تیرچه های پیش ساخته تشکیل می شوند. تیرچه بر اساس کاربرد و ضخامت میلگرد بالا و پایین به چند دسته تقسیم می شود. انواع تیرچه عبارتند از: 
تیرچه پاشنه بتنی مسکونی، با میلگردی به ضخامت 8 و 10
تیرچه پاشنه بتنی تجاری، با میلگردی به ضخامت 10و 12
تیرچه پاشنه بتنی پارکینگ، با میلگردی به ضخامت  12و 14

پرمصرف‌ترین و رایج‌ترین نوع تیرچه که بیشتر پیمانکاران و مهندسین در ایران از آن استفاده می‌کنند، تیرچه خرپا است.

کاربرد تیرچه‌  


خرید تیرچه تهران

همانطور که گفتیم تیرچه‌ های بتنی یکی از مهم ترین و کاربردی ترین قطعات در ساخت و ساز به خصوص سقف می باشد که به دلیل قرار دادن آرماتور در تیرهای بتنی مشکل ضعف مقاومت کششی در این قسمت را حل می کند. بنابراین از این محصول برای ساخت برج ها و سازه های بلند استفاده می شود. تیرچه بتنی کاربرد وسیعی دارد، در صورت استفاده در سازه های آجری باید آن را در دیوار باربر شناژ به صورت افقی قرار داد. 
عرض این شناژ به اندازه عرض دیوار و ارتفاع آن حدود 35-40 سانتی متر است و باید حداقل به 4 میلگرد تقویت کننده به ضخامت 12-14 سانتی متر مجهز باشد. همچنین در صورت استفاده از تیرچه های بلوک در سقف ساختمان های بتنی، از آنجایی که ارتفاع پل منتهی به پشت بام می تواند بیشتر باشد، بهتر است این اختلاف ارتفاع با بتنی که زاویه 45 درجه دارد پر شود.

انواع تیرچه


تیرچه از ترکیب دو مصالح ساختمانی مهم میلگرد و بتن ساخته می شود که به صورت پیش ساخته تولید و به فروش می رسد، از یک طرف پیش ساخته بودن این محصول به کاهش هزینه ها و سهولت نصب آن کمک می کند. از طرفی این محصول انواع مختلفی دارد که در تولید قابل سفارش بوده و هر روز به بازار عرضه می شود. برای نمونه می توان به انواع تیرچه پیش ساخته، تیرچه خرپایی، تیرچه پاشنه بتنی، تیرچه اشپنیت، تیرچه دوبل، تیرچه های بتنی، تیرچه کرومیت، تیرچه پیش تنیده، تیرچه قالب سفالی و تیرچه جان باز اشاره کرد.
برای سفارش تمامی این محصولات می توانید از طریق شماره درج شده با ما تماس بگیرید و نمونه مورد نظر خود را خریداری نمایید.

عوامل موثر بر قیمت تیرچه  در تهران‌ 
برای انتخاب و خرید تیرچه های بتنی، انتخاب نوع و اندازه تیرچه ها  توسط مهندس و مجری ساخت بسیار مهم است. از طرفی به دلیل استفاده از فولاد، سیمان و بتن در ساخت تیرچه‌، قیمت تیرچه‌ بتنی می تواند به قدری نوسان داشته باشد که دستیابی به قیمت های دقیق فروش برای سازندگان و کارفرمایان دشوار باشد. برای پرس و جو در مورد مقادیر تیرچه‌، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:
سایز میلگرد و درصد تقویت
طول دهانه تیرچه
طول تیرچه
زیگزاگ
ضخامت میلگرد بالا
ضخامت میلگرد پایین
    
پس از تعیین این موارد می توانید از هزینه هر متر تیرچه متر و قیمت هر شاخه مطلع شوید. به خاطر داشته باشید که در هنگام خرید تیرچه باید به چند نکته توجه داشته باشید، از جمله:
1- عرض تیرچه  نباید کمتر از 10 سانتی متر باشد.
2- فاصله بین دو جفت باید حداکثر 75 سانتی متر در نظر گرفته شود.
3- فاصله بین دو بلوک پس از نصب در دو طرف تیر نباید بیش از 6.5 سانتی متر باشد.
4- فاصله بالای تیرچه روی آستر بتنی از محور تیرچه تا فاصله محور باید حداقل یک دوازهم باشد.
5- حداقل قطر سقف برای یک تیرچه با تکیه گاه نرم باید یک بیستم دهانه محاسبه شود.
6- حداکثر مسافت طی شده توسط تیرچه های منفرد باید کمتر از 8 متر باشد.

مزایا و ویژگی‌های تیرچه

خرید تیرچه در استان تهران

 

تیرچه های بتنی عموماً از آرماتورهای فولادی و بتنی ساخته می شوند که بر اساس ضخامت میلگرد و البته کاربرد تیرچه به سه دسته تیرهای بتنی پارکینگی، تجاری و مسکونی تقسیم می شوند. در تیرچه بتنی استاندارد یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین عوامل تعیین کننده کیفیت و البته قیمت نوع میلگرد استفاده شده و سطح مقطع آن در تیرچه بتنی می باشد. نوع بتن و ضخامت پوشش بتنی نیز در مقاومت سقف مهم است.


از دیگر مزایا و ویژگی های بلوک بتنی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • سرعت بالا در نصب و کاهش کار کارگاهی
 •  کاهش هزینه های تولید 
 • مقاومت بالا در برابر نیروهای متقاطع مانند باد و زلزله
 • عدم نیاز به نیروی خاصی در زمان اجرا
 • عایق صوتی ناشی از شمع بندی در هنگام نصب سقف
 •  عایق صدا، حرارت و حفظ رطوبت
 • هزینه های نصب کم به دلیل وزن کم واحد بلوک
 • کاهش هزینه های نهایی به لطف استفاده از بلوک های توخالی در تیرچه
 • عدم نیاز به جرثقیل در ساختمان های بلند به دلیل وزن سبک (حمل آسان توسط کارگران به طبقات)
 • اجرای همزمان چند سقف و عدم نیاز به استفاده از جک در زیر سقف
 • ایجاد یکنواختی بیشتر در زیر سقف و کاهش مصرف گچ 
 • مقاومت بالا در برابر آتش

    
معایب تیرچه‌ 


اگرچه تیرچه های بتنی دارای مزایا و معایب خاصی هستند، اما استفاده نادرست و قرار گرفتن در معرض هوا و رطوبت می تواند باعث افت کیفیت و پوسیدگی آن ها شود. از دیگر معایب تیرچه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • محدودیت های اجرایی در سقف های قوسی و مثلثی
 • عدم استحکام
 • عدم جاگذاری مناسب باعث شکسته شدن پاشنه تیرچه


سخن آخر


به منظور ارتقای کیفیت ساخت و ساز و همچنین استحکام و ایمنی ساختمان ها، پیشگیری و کاهش خطرات احتمالی، استفاده از مصالح مرغوب و استاندارد بسیار مهم است. یکی از این مواد کاربردی تیرچه است.
 تیرچه استاندارد بر اساس ضوابط و استانداردهای تعیین شده توسط اداره اصلی معماری و ساختمان تولید می شود و در فرآیند تولید محصول کلیه قوانین با کیفیت رعایت می شود.
 ما خرید تیرچه استاندارد را برای شما سازندگان و کارفرمایان آسان و راحت کرده ایم. شما می توانید قیمت روز تیرچه را از سایت محاسبه کنید و یا برای استعلام با تیرچه پایدار تماس بگیرید. ما در اسرع وقت تیرچه ها را آماده کرده و به محل پروژه تحویل می دهیم.
در این مطلب معایب و مزایای تیرچه را برای شما عزیزانی که در تهران و حومه به ساخت و ساز مشغول هستند به اختصار توضیح داده ایم. سؤالاتی که در زمان خرید در مورد تیرچه دارید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.